پاورپوینت تحلیل فضای شهری(خیابان بسیج گناوه)

. دانلود پاورپوینت با موضوع تحلیل فضای شهری(خیابان بسیج گناوه) در قالب ppt ودر30اسلاید، قابل ویرایش برشی از متن تحقیق: شهر سالم شهری است که تمامی شهروندان بتوانند از خدمات آن جامعه بهرهمند شوند .محیط شهری بید ارائه دهنده بیشتر به اقشار آسیب پذیر باشن|1786013|dxi
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت تحلیل فضای شهری(خیابان بسیج گناوه) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

.

دانلود پاورپوینت با موضوع تحلیل فضای شهری(خیابان بسیج گناوه)

در قالب ppt ودر30اسلاید، قابل ویرایش

برشی از متن تحقیق:

شهر سالم شهری است که تمامی شهروندان بتوانند از خدمات آن جامعه بهرهمند شوند .محیط شهری بید ارائه دهنده بیشتر به اقشار آسیب پذیر باشند تا این گروه از صحنه جامعه محو نگردند.

معلولین .نابینایان.کم بینایان و . . . به خاطر مشکل جسمی خود نمی توانند همسان با سایر مردم در عالیت های اجتماعی و اقتصادی و ... حضور یابند.این در حالی است که از ابراز ترهم نسبت به ایشان ناراحت می شوند.بنابر این شهر به عنوان مجموعه ای از عوامل مختلف طبیعی و اجتماعی بایستی به گونه ای طراحی گردد تا پاسخ گوی نیاز های این افراد به عنوان قشری از شهروندان شهر باشد.

لذا در این پژوهش سعی بر مطرح نمودن مشکلات این قشر از جامعه و امکانات و اقدامات موجود در شهر ها و مقایسه با استانداردهای مربوط در طراحی فضاهای شهری و نهایتا ارائه راهکارها و پیشنهادات برای از بین بردن مشکلات شده است.

عدم حضور انسان در محيط از دو علت زير منبعث مي گردد:

1) نامناسب بودن محيط شهري

2) ناتواني فيزيكي انسان

از طريق مناسب سازي محيط شهري، كليه افراد جامعه – اعم از افراد سالم و معلول – امكان دسترسي به محيط

و عناصر شهري و فعاليت در عرصه هاي مختلف زندگي را كه حق طبيعي و لازمه حيات انسان است خواهند

داشت.

طبق آمار سازمان بهداشت جهاني 10 درصد از جمعيت دنيا به طريقي دچار معلوليت جسمي هستند. در كشور

ما بعد از انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي، معلوليت سيري فزاينده داشته است. سازگار ساختن محيط شهر با

نيازهاي معلولين جسمي – حركتي در واقع بازگردانيدن آنها به اجتماع، زندگي و فعاليت

است.