تحقیق درباره ماده منفجره

مطالب دیگر:
📗دانلود مقاله حق و عدالت 📗دانلود مقاله خانواده و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي 📗دانلود مقاله درباره اعتصاب 📗دانلود مقاله دگر گوني اجتماعي و مسأله انتظار📗دانلود مقاله رشد اجتماعی و هویت نوجوان📗دانلود مقاله رفاه‏اقتصادى و معيشتى در جهان مهدويت 📗دانلود مقاله رفتار اجتماعی 📗دانلود مقاله تعريف رهبري از جوان مسلمان 📗دانلود مقاله ريشه‌هاي فقر و فساد📗دانلود مقاله زندگي شهري چگونه شكل گرفت 📗دانلود مقاله سخن چينى 📗دانلود مقاله شهروند کیست حقوق شهروندی چیست 📗دانلود مقاله شیوه برنامه زندگی📗دانلود مقاله عدالت اجتماعی📗دانلود مقاله علل‌ و عوامل‌ موثر در بزهكاری‌ 📗دانلود مقاله عوامل بزهكاري جوانان📗دانلود تحقیق در مورد کودتا و معروف‌ ترین کودتاهای تاریخ📗پروژه گل رنگی در سی پلاس پلاس📗دانلود تحقیق در مورد آثار فسخ عقد بيع در حقوق ايران و كنوانسيون بيع بين المللي 1980 وين📗دانلود تحقیق در مورد سيره عملی امام خميني
این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 6 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید . لینک دانلود پایین صفحه این مقاله از پای|1785938|dxi
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره ماده منفجره آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 6 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

این مقاله از پایگاه ملی داده های علوم زمین برداشته شده است . این مقاله در باره مواد منفجره مواد شیمیائی است. برای دیگر انواع انفجار مانند انفجار هسته‌ای یا ضد ماده به مقالات مربوطه رجوع کنید.

مواد منفجره موادی هستند که از نظر شیمیایی ناپایدار هستند و در صورت آغاز فرایند انفجار، با سرعت زیادی منبسط می‌شوند و حجم زیادی گاز (و نیز نور و صدای زیاد) تولید می‌کنند. این آزاد‌شدن گاز به نوبهٔ خود میتواند باعث پرتاب شدن قطعات و اشیاء اطراف و تبدیل شدن آنها به ترکش شود.

مواد منفجره شیمیایی از دو جز اکسید کننده و سوخت تشکیل شده‌اند. هر مادهٔ سوختی، در حرارت مناسب و در مجاورت اکسیژن آتش میگیرد و شروع به سوختن می‌کند. اما به دلیل اینکه در هوا، اکسیژن به صورت خالص وجود ندارد، سوختن این مواد به تدریج صورت میگیرد. در مواد منفجره، در کنار سوخت، ماده اکسید کننده اضافه می‌شود. ماده اکسید کننده، مثل پرمنگنات پتاسیم، در هنگام واکنش مقدار زیادی اکسیژن آزاد می‌کند و این اکسیژن با سوخت ترکیب شده و باعث واکنش ناگهانی کل سوخت می‌شود و انفجار به وجود می‌آید، بدین دلیل مواد منفجره برای واکنش نیازی به هوا ندارند و اکسیژن مورد نیاز خود را از درون خود تأمین می‌کنند. از مواد منفجره در امور تسلیحاتی، حفر تونل و... استفاده می‌شود. یکی از مشهور‌ترین مواد منفجره، تی-ان-تی است.