تحقیق درباره ليچينگ فرآوري اورانيوم

مطالب دیگر:
🔍چگونه می توانم مهارت مکالمه زبان عربی را در دانش آموزان پایه دهم بهبود بخشم ؟🔍چگونه می توانم مهارت مکالمه زبان عربی را در دانش آموزان پایه هفتم بهبود بخشم ؟🔍چگونه می توانم میزان علاقه مندی شاگردانم را به درس ریاضی افزایش دهم؟🔍چگونه می توانم میزان فراگیری دانش اموزانم را در درس کار و فناوری پایه ششم ابتدایی با استفاده از کامپ🔍چگونه می توانم یادگیری نماز را در دانش آموزانم تثبیت کنم؟🔍چگونه می توانیم ترس سامان ازآموزگار و کلاس درس را کاهش دهیم و شاید نهایتاً به طور کامل از بین ببریم.🔍پارپوینت کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC)🔍پاورپوینت برنامه بيمارستان درحوادث غير مترقبه🔍پاورپوینت سيستم مديريت HSE🔍پاورپوینت طراحی هتل ومطالعات اقامتي هتل🔍پاورپوینت ماتریس ارزیابی ریسک های HSE🔍پاورپوینت مهارت حضورذهن و نقش آن در ارتقای ایده یابی🔍پاورپوینت چگونه در كاركنان بدقلق خود ايجاد انگيزه كنيم🔍پاورپوینت ارزیابی عملکرد سرمایه گذاری🔍پاورپوینت بررسی وضعیت سیستم عروق محیطی🔍پاورپوینت بیماری اسهال Diarrhea🔍پاورپوینت بیماری حاد تنفسی (ARI)🔍پاورپوینت تحليل تضاد در روابط نمايندگي و مديريت سود🔍پاورپوینت ترومای قفسه سینه و مراقبتهای آن🔍پاورپوینت راه های پیشگیری و کنترل بیماری های قلبی عروقی
این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 27 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید . لینک دانلود پایین صفحه ليچينگ مرحله اي|1785935|dxi
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره ليچينگ فرآوري اورانيوم آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 27 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

ليچينگ مرحله اي مهم از فراوري اورانيوم است. ليچينگ بر مبناي مواد مورد مصرف به دو دسته كلي تقسيم مي شود يكي ليچينگ اسيدي و ديگري ليچينگ قليايي است. در ليچينگ اسيدي معمولاً از اسيد سولفوريك و در ليچينگ قليايي معمولاً از محلول كربنات بي كربنات سديم دقيق استفاده مي كنند.

ليچينگ كربناتي (قليايي) مواد ريزتر مي خواهد و انتخابي تر عمل مي كند، به طور مثال كانه هاي حاوي بيشتر از 9-7 درصد كربنات بهتر است كه به صورت كربناتي ليچ شوند. البته ساير فاكتورها نيز بايد منظور شوند كه عبارتند از ميزان بازيابي اورانيوم، آب مصرفي، … . اگرچه ليچينگ اسيدي در بيشتر كارخانه هاي اورانيوم استفاده مي شود، ولي ليچينگ قليايي نيز داراي مزايايي به شرح زير است:

- محلول براي كاني هاي اورانيوم به صورت خاص عمل مي كند. با بيشتر گانگها واكنش نمي دهد.

- محلول كربناتي در مقايسه با منحلول اسيدي خورندگي كمتري دارد.

- اورانيوم مي تواند مستقيماً از محلول رسوب داده شود، و جدايش آن از عناصر ديگر آسانتر مي گردد.

- محلول كربناتي به آساني مي تواند باز توليد شود.

اين روش معايبي نيز دارد كه به شرح زير است:

- براي در برگرفتن كاني هاي اورانيوم توسط محلول خردايش ريز نياز است چرا كه قادر به حل كردن و نفوذ در گانگ نيست.

- بعضي كاني هاي گانگ مثل سولفات كلسيم و پيريت ي توانند با معرف قليايي واكنش داده و مصرف آنرا بالا ببرند.

- بيشتر كاني هاي مقاوم اورانيوم در وضعيت قليايي حل نمي شوند.

بنابراين خواص كاني شناس كانه نيز در تعيين نوع عمليات موثرند، اسيدي يا قليايي بودن عمليات بستگي به گانگ موجود و نوع كاني اورانيوم دارد.